Pályázati hírek

• Pályázati összefoglaló

• NTP-MTI-14-0106

A Nemzeti Tehetség Program pályázata 2015. február-június.

Fény-árnyékhatás, informatikai-tervezési kompetenciafejlesztés a 3D nyomtatás megismerésével.

Résztvevők: a BRI szakképzős növendékei

A technológiai fejlődés követése, tanulóink szakmai informatikai ismeretek iránti igényének kialakítása a szakképzés alapkövetelménye. A Budai Rajziskola komoly erőfeszítéseket tesz ötvös, fotós, grafikus diákjainak továbbtanulásra való felkészítésére, a szakmai kihívások teljesítésére. A tavalyi év iskolai beruházása a 3D nyomtató beszerzése volt, mellel a tervezés-modellezés lehetőségeit kívántuk bővíteni, egyben közelíteni a művészeti egyetemek elvárása, az újabb technológiák megismertetése felé. A pályázat lehetőséget adott tanárainknak és diákjainknak is a 3D nyomtatás technikai megismerésére, külső szakemberek bevonására, a kísérletek anyagszükségletének biztosítására, a Fény Nemzetközi Éve projekttel való összekapcsolásra. A bemutatókon így komplex képet tudunk nyújtani más iskoláknak is az innovatív folyamatról, és a Fény évéhez kapcsolódó tevékenységünkről.