BRI3. Festészet mesterkurzus

Az összes mezőt kötelező kitölteni

Az üzenet küldése folyamatban van, kérem várjon...

A küldés sikerrel járt!

• Frissítve: 2024. augusztus 26.

• BRI3. Festészet mesterkurzus

2024/2025. tanév

Inspirációs műhely festőknek

A program időtartama: októbertől május végéig (120 óra)
    Helyszíne: Budai Rajziskola, 1123 Budapest, Alkotás utca 45.

Élmény, Látás, Jelek
    Saját élmény, saját látás, saját jelek.
    Utak önmagunkhoz.
    Utak az absztrakcióhoz.
    Utak a jelenléthez.
    Hogyan váljunk önmagunk kortársaivá?
    Keressük meg kérdéseinket!
    A mesterkurzus résztvevői személyesen vezetett alkotási folyamatokon keresztül
    közeledhetnek a kortárs festészet lényegi kérdéseihez. A kitekintést és az ismeretek hiteles,
    nyitott integrálását az év során 3 kurzusvezető festőművész fogja segíteni.

A mesterkurzust összefogja és vezeti: Lelkes A. Gergely festőművész

Meghívott kurzusvezetők: Gesztelyi Nagy Zsuzsa és Miksa Bálint és festőművészek.

A kurzus tervezett kezdő időpontja: 2024. október 4. (péntek)
    A programok 10-14 óráig tartanak / 30 alkalom – 120 óra
    A kurzus díja: 240 000 Ft/év

KIKET VÁRUNK?

Várjuk mindazokat, akik rendelkeznek festő szakmai tudás alapjaival (például festő szakmai vizsgával, előzetes tudással), de tudásuk elmélyítésére, portfóliójuk bővítésére vágynak változatos projektek végigvitelével. A BRI3. célja, hogy a biztos rajzi-festészeti alapokat komplex festészeti felvetésekkel, gazdagító feladatokkal és inspiráló kortárs szemlélettel egészítse ki.

Az egy éven át futó program alkalmas a különböző képzőművészeti szakok által elvárt portfolió építésére, bővítésére.

A BRI3. Festő Mesterkurzus heti 1x4 óra csoportos kontaktórában megvalósuló, bevezető előadásokra és gyakorlati feladatokra épülő program, mely októberben kezdődik, és egy hétköznap délelőtt péntek 10–14 óra közötti idősávban, összesen 120 órát foglal magában. A csoportmunka lehetőséget ad arra, hogy a résztvevők a képességeiket személyre szabott tanári irányítással, intenzív formában fejlesszék. Az oktatás az Alkotás utcai épületben (ill. szükség esetén online formában) folyik.
    A csoport 8 főtől indul el. A program maximális létszáma: 12 fő.
    A program végén bemutatót szervezünk az elkészült munkák prezentálására, és a résztvevők a program teljesítéséről oklevelet kapnak.

A PROGRAM DÍJA

A program a Budai Rajziskola felnőttprogrami keretein belül – saját programmal – önköltséggel, nonprofit jelleggel működik.
    A program díja: 240.000,- Ft/év, befizetésének határideje: 2024. október, a program kezdete. A képzés díját a SZIMULTÁN Kortárs Művészeti Alapítvány -  K&H Bank Zrt. 10401055-50527077-48651010 számú bankszámlaszámára várjuk (Közlemény: Név – BRI3 festő mesterkurzus).

JELENTKEZÉS

A BRI3. Festészet mesterkurzusra az info@budairajziskola.hu emailcímre visszaküldött jelentkezési lappal lehet jelentkezni, az űrlap letölthető INNEN.
    • A jelentkezés határideje: 2024. szeptember 16.
    • Helyszíne: Budai Rajziskola, 1123 Budapest, Alkotás utca 45.
    • A felvételi bemutatkozás időpontja: 2024. szeptember 17. kedd 16 óra
    • Újonnan jelentkezőktől szakmai portfolió/képanyag bemutatását kérjük, melyet a felvételi beszélgetésre hozzanak magukkal pendrive-on, esetleg eredeti formában, ha szállíthatóak. A nálunk végzett diákok esetében a jelentkezési lap leadása elegendő a jelentkezéshez.

A jelentkezés feltétele: festészeti ismeretek. A bemutatkozó beszélgetésen a portfolió átbeszélésére kerül sor. A csoport kialakításának szempontjai: a bemutatott portfólió szakmai színvonala, munkák sokrétűsége, festészeti alapok megléte, a részvételi motiváció.

A program iránt érdeklődőknek mindenkor készséggel állunk rendelkezésére tájékoztatással, tanácsadással e-mailen, telefonon vagy személyesen. Várjuk érdeklődését, jelentkezését a gilian.maria@budairajziskola.hu e-mail címen, telefonon (1/355-0341 – Gilián Mária).