Szakmai oktatás nappali tagozat
Az összes mezőt kötelező kitölteni
Az üzenet küldése folyamatban van, kérem várjon...
A küldés sikerrel járt!
-
Szakmai oktatás nappali képzés
2020-tól az OKJ képzéseket a szakgimnáziumokban felváltotta az ún. szakmai oktatás, amely az érettségit követően a választott szaktól függően a Budai Rajziskolában nappali oktatási formában is megvalósítható.
o Felvételi jelentkezési határidő: 2023. május 31.
A felvételi időpontja: 2023. június 3. vagy június 10. szombat
o Pótfelvételi jelentkezési határidő: 2023. augusztus 18.
A felvételi időpontja: 2023. augusztus 24. vagy 26.
MIÉRT ÉPP A BUDAIBAN?o A nappali tagozatos képzés a lehető legnagyobb óraszámú szakmai oktatást teszi lehetővé
o A művészeti egyetemekre jelentkezéshez megfelelő szemléletű, biztos, komplex tudást ad
o A nappali képzésben baráti-családias légkörű műhelymunka keretében, intenzív szakmai segítséget tudunk nyújtani
o A nappali képzési forma a diákigazolvány mellett az egészségbiztosítást és a családi kedvezmények igénybe vételét is lehetővé teszi
o Iskolánk kizárólag képzőművészeti és design területre szakosodott művészetoktatási bázis, minden a művészeti, tervezői tehetség fejlesztéséről szól
o A két évfolyamos időtartam biztosítja a széleskörű, megalapozott szakmai tudás elsajátítását
o Tanáraink a szakmai terület kiváló ismerői, elkötelezett művészetpedagógusok
o Az iskolában kis létszámú szakmai csoportokban, személyre szabott fejlesztést tudunk megvalósítani
o A képzés során az egyéni képességek széles spektruma bontakozik ki
o Diákjaink sikerrel pályáznak a hazai és külföldi művészeti egyetemekre
o Végzett tanulóink önálló szakmai munkát vállalhatnak, képzettségüket, sokoldalú tapasztalataikat a szakmai körök és a megbízók elismerik
KIKET VÁRUNK?Várjuk azokat a művészeti érdeklődésű, érettségizett, (szakképesítéssel még nem rendelkező) továbbtanulni vágyó 25. életévüket még nem betöltött fiatalokat (ebben a tanévben a 1998. január 1. és azután születettek), akiknek célja a választott művészeti ág tervezői, alkotói szemléletének megismerése, szakmai ismereteinek elsajátítása és a szakmai gyakorlati tudás megszerzése.
A szakmai képzés során elsajátított készségek, tapasztalatok felkészítik tanulóinkat a különböző hazai és külföldi művészeti egyetemek felvételi vizsgáira, illetve az önálló szakmai tevékenység megkezdésére.
2023/2024. tanévben induló szakok nappali tagozaton4 0230 01 Képző- és iparművészeti munkatárs szakképesítés szakmairányai:
- Művészeti grafikus
- Művészeti és médiafotográfus
Képzéseink összefoglaló táblázata letölthető hamarosan: INNEN
A képzésA két éves iskolarendszerű, magas óraszámú oktatás (heti 32-34 óra) és a szakonkénti csoportbontás lehetőséget ad arra, hogy diákjaink képességeiket megfelelő tanári irányítással, intenzív formában továbbfejlesszék. Az induló szakok átlagos csoportlétszáma 8-16 fő/évfolyam. A műhelyek, laborok és műtermek korszerű felszerelését, fejlesztését alapvető feladatunknak tekintjük. A szakmai órákat filmvetítésekkel, múzeumi és kiállítás látogatásokkal egészítjük ki, amellyel a diákok sokirányú fejlődését szeretnénk elősegíteni, kortárs és klasszikus művészeti ismereteiket bővíteni. A képzés az oktatásért felelős minisztérium által kiadott adott tanév rendjéhez igazodva, szeptember 1-től június közepéig tart. A tanórák hétfőtől péntekig, 9-17h közötti idősávban vannak.
A képzés elméleti és gyakorlati órái egyaránt az intézményen belül zajlanak, mely a szakmai terület sokrétű megismerését biztosítja.
A nappali tagozatos iskolarendszerű képzésben résztvevők jogosultak egészségügyi szolgáltatásra (TB támogatás), diákigazolványra és az azzal járó összes diákkedvezményre (20 éves korig családtámogatásra is).
A képzés költségeA Budai Rajziskola, mint alapítványi fenntartású intézmény nonprofit jelleggel működik. A Vizuális Kultúráért Alapítvány az intézmény fenntartójaként a saját bevételeiből finanszírozza a képzési feltételek biztosítását. Az alapítványi iskolák számára engedélyezett (BM képzési megállapodás keretében), támogatott szakmai képzések működését az állami - pedagógus átlagbér alapú - támogatás csak a személyi feltételek tekintetében biztosítja. Az állami rész-támogatás kiegészítéseként a képzés működési feltételeinek biztosításához a résztvevők alapítványi hozzájárulása is szükséges.
A 2023/2024. tanévre az alapítványi hozzájárulás összege nappali tagozaton 290 000 Ft / félév.
Pályázat kedvezményes művészeti szakmai képzésreA Vizuális Kultúráért Alapítvány pályázatot hirdet kedvezményes művészeti szakmai képzésben való részvételre, a 2023. szeptemberben kezdődő 2 éves, iskolarendszerű szakmai képzésekre. A pályázatokat a felvételi jelentkezési lappal egyidejűleg kell benyújtani.
A pályázat célja elősegíteni az esélyegyenlőség érvényesülését a tehetséges fiatalok művészeti szakképzésben való részvételével.
A részletes pályázati tájékoztató és jelentkezési lap letölthető innen:
TanárainkMagas szintű felkészültséggel rendelkező, tanári elhivatottsággal dolgozó képző- és iparművészek, gyakorlati szakemberek. http://www.budairajziskola.hu/tanaraink
Művészetelmélet és ábrázolás: rajz-festés-mintázás, művészettörténet, kortárs művészettörténet, valamint a különböző szakmairányoknak megfelelően tervezés és technológia, szaktörténet, grafikai alapok – illusztráció – alkalmazott grafikai munka, fotó és multimédia gyakorlat, szakmai számítógépes programismeret, szakmai idegennyelvi készségfejlesztés.
A diákok a képzés befejezése után szakmai vizsgára jelentkezhetnek. A tanulók a sikeres szakmai vizsga alapján államilag elismert szakképesítő oklevelet kapnak és jogosulttá válnak az adott szakmai területen munkát vállalni.
Jelentkezés a nappali tagozatraA szakgimnáziumi képzésekre az intézmény jelentkezési lapjának beküldésével lehet jelentkezni.
Jelentkezési lap: doc/pdfo Jelentkezési határidő: 2023. május 31.
o A felvételi tervezett időpontjai: 2022. június 3 vagy 10. (szombat)
o Pótfelvételi jelentkezési határidő: 2023. augusztus 18.
o A pótfelvételik tervezett időpontjai: 2022. augusztus 24. vagy 26.
Képzéseink áttekintő táblázata letölthető hamarosan:
Felvételi követelmények a szakmai képzésekre
A felvételi vizsga részei: szabadkézi rajz és egy egyszerű, előképzettséget nem igénylő tervezési feladat, otthoni munkák bemutatása, felvételi beszélgetés.
A felvételi eljárás díja: 6000 Ft, amely banki átutalással fizetendő aBudai Rajziskola K&H Bank Zrt. 10400171-01700710-00000000 számú bankszámlájára.
Befizetés hiányában a jelentkezést nem tudjuk elfogadni.
A képzéseink iránt érdeklődőknek mindenkor készséggel állunk rendelkezésére tájékoztatással, tanácsadással, telefonon vagy személyesen.
Választható szakmai képzések a nappali tagozatonKépző- és iparművészeti munkatárs
1. Művészeti grafikusA szakképesítés munkaterületének rövid leírása
A Művészeti grafikus tervezőstúdiókban, reklámügynökségeknél, könyv- és lapkiadóknál vagy saját vállalkozásban végzi szakmai tevékenységét. Munkája során a grafikai tervezési-kivitelezési folyamatban különböző szakirányú tevékenységeket és önálló tervezési munkát végez, felkészül a művészeti egyetemen való továbbtanulásra.
A szakképesítéssel rendelkező képes:
- információ- és anyaggyűjtést végezni, terveket, vázlatokat, költségvetést készíteni;
- komplex tervezőgrafikai munkálatokban részt venni, mint hozzáértő munkavállaló: emblémák, szimbólumok, piktogramok, különböző kiadványok, hirdetések, plakátok grafikai terve, cégarculatok, termékarculatok, reklámkampányok, csomagolástervezési feladatok, illusztrációk, szakillusztrációk, infografikai munkák, online és mozgóképes megjelenések grafikai tervezésének munkafázisaiban részt venni;
- munkája során professzionális grafikai programokat és eszközöket kezelni, kép- és szövegszerkesztési munkát végezni, hasznosítani manuális rajzi és illusztrációs tudását, a végfelhasználás szerint nyomdai és technológiai előkészítést végezni, prezentálni, archiválni, kapcsolatot tartani a megrendelővel, előkészíteni és leadni a kész grafikai munkát.
A képzés időtartama: 4 félév nappali tagozat (választható esti munkarendben és hétvégi felnőttképzésben is)
Maximális csoportlétszám: 16 fő
Jelentkezési lap: doc/pdf
A képzés megkezdésének feltételei:Iskolai előképzettség: érettségi végzettség
Egészségügyi alkalmassági követelmények: nem szükségesek
A szakon tanító tanáraink és az általuk tanított tantárgyak:Asztalos Tamás: grafikai tervezés, programismeret
Balla Lajos: művészettörténet
Boldvai Balázs: szakmai angol nyelv
Breznay András: művészettörténetEgri Zoltán: térábrázolási gyakorlat
Erdélyi Sarolta: grafikai tervezés
Füzes Gergely: rajz-festés
Gadácsi Tibor: programismeretGallov Péter: képgrafika
Hegyi Béla: grafikai tervezés
Kováts Borbála: grafika anyagismeret és szaktörténetLatin Anna: művészettörténet - kortárs művészettörténet
Lelkes András Gergely: képgrafika; rajz-festés
Lerch Péter: grafikai technikák
Szalay György: grafikai technikák, illusztrációs gyakorlatok
Domján-Udvardy Melinda: illusztrációs gyakorlatok
Ulrich Sára: grafikai tervezés, grafika szakelméletKépző- és iparművészeti munkatárs
2. Művészeti és médiafotográfus
A szakképesítés munkaterületének rövid leírása
A Művészeti és médiafotográfus olyan kreatív gondolkodású fotográfus, designer, aki magas gondolati és esztétikai színvonalon végez a kortárs trendeknek és piaci elvárásoknak megfelelő alkalmazott és autonóm fotográfiai, mozgóképi valamint multimediális munkát. Fotografál, mozgóképet készít, képfeldolgozást, nyomdai előkészítést végez, webes felhasználásra tervez. Folyamatosan keresi a szakma technikai változásaiban rejlő új megoldásokat. Érzékenyen reagál a kor kihívásaira, tervezői gondolkodásmóddal alkot, képi üzeneteket fogalmaz meg. Figyelembe veszi a fotóhoz, és más vizuális médiumokhoz kapcsolódó különböző értelmezések filozófiai, szociológiai, művészeti aspektusait. Összehangolja a technológia hagyományában és újdonságaiban rejlő lehetőségeket saját alkotói elképzeléseivel. A művészeti és médiafotográfus tanulmányai során alapos szakmai, művészi és művészettörténeti ismereteket sajátít el.
A szakképesítéssel rendelkező képes:
- alkotói és alkalmazott műveket létrehozni, állóképi és időalapú feladatokat megoldani
- tudatosan és kreatívan használni álló-és mozgókép feldolgozó programokat
- tipográfiát tervezni, prezentálni
- önállóan és csoportban dolgozniA képzés időtartama: 4 félév (nappali munkarend, választható esti munkarendben is)
Maximális létszám: 12 fő
Jelentkezési lap: doc/pdfA képzés megkezdésének feltételei:
Iskolai előképzettség: érettségi végzettség
Egészségügyi alkalmassági követelmények: nem szükségesekA szakon tanító tanáraink és az általuk tanított tantárgyak:
Asztalos Tamás: programismeret, kreatív tervezés
Bán Blanka Sára: kortárs művészettörténet
Boldvai Balázs: szakmai angol nyelv
Gadácsi Tibor: programismeret, kreatív tervezés
Illés Barna: fotográfia elmélet és gyakorlat
Füzes Gergely: rajz-festésKemény Péter: rajz-festés
Latin Anna: művészettörténet, kortárs művészettörténet
Lisztes Edina: fotográfia elmélet és gyakorlat
Lődi Virág: médiaelmélet
Surnovszky Panna: mozgókép elmélet és gyakorlat
Taskovics Dorka: fotográfia elmélet