2016. február 23.

Üdvözöljük a Budai Rajziskola honlapján!

Iskolánkat 1992-ben alapítottuk. A tehetséggondozást és a művészetek iránt fogékony, értő közönség kinevelését egyaránt fontos feladatunknak tekintjük. A Budai Rajziskola legfőbb célja gyermekek, fiatalok képzőművészeti alapfokú képzése, szakképzése, valamint kiállítások, művészeti programok szervezése és tehetséggondozó pályázatok kiírása. Három oktatási szinten, minden korosztály számára kínálunk képzési lehetőséget.

SZABADISKOLA ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁS OKJ - MŰVÉSZETI SZAKKÉPZÉS

RAJZ-FESTÉS, MINTÁZÁS TANFOLYAMOK, FELVÉTELI ELŐKÉSZÍTŐK és SZAKMAI KURZUSOK sora várja az érdeklődőket (ékszerkészítés, divattervezés, 3D grafikai tervezés, kalligráfia).

Szabadiskolai képzéseinkre sem felvételi vizsga, sem felső korhatár nincs. Gyerekeket már iskolás kortól várunk.

KÉPZŐMŰVÉSZETI / GRAFIKA és FESTÉSZET TANSZAKON az általános és középiskolás korosztály számára emelt óraszámú, rajzolásra-festésre és művészettörténeti ismeretek elsajátítására nyílik lehetőség. Az intézmény alapfokú művésztoktatása 2007-ben kiváló minősítést nyert.

Tanszak vezető tanára: Fábián Noémi

Iskolarendszerű 2 éves nappali képzés keretében GRAFIKA, FOTÓ és ÖTVÖS szakon tanulhatnak az érettségivel rendelkező fiatalok. 2008-tól GRAFIKA szakon a felnőttképzési tagozatot is elindítottuk pénteki és szombati munkabeosztással. 2013-tól esti, felnőttoktatási rendszerben a grafikus és ötvös szak, majd 2016-tól az aranyműves szak oktatása is elindult a Budai Rajziskolában.

(Képzéseink összefoglaló táblázata)

Az alapítványi fenntartású iskolánk működését a résztvevők térítési díja, tandíja, állami résztámogatás és az alapítványi támogatások biztosítják.
Szeretettel várunk mindenkit!

Iskolánk adatai:

Hivatalos név: Budai Rajziskola – Alapfokú Művészeti Iskola és Szakgimnázium
Rövid név: Budai Rajziskola
Fenntartó: Vizuális Kultúráért Alapítvány
OM azonosító: 101156
Postacím: 1123 Budapest, Alkotás u. 45.
Számlázási cím: 1123 Budapest, Alkotás u. 45.
Adószám: 18228232-1-43
Budai Rajziskola bankszámlaszám: K&H Bank Zrt. 10400171-01700710-00000000