Mózessy Egon

Született

1960, Budapest

Tanulmányok

2008 pedagógus szakvizsga közoktatási szakértői szakirányon • tanügyigazgatás és az alapfokú művészetoktatás képző- és iparművészet ága terén szakértői névjegyzékbe való bekerülés
2006 pedagógus szakvizsga közoktatási vezető szakon
2004-2007 Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kara
1994-1997 Magyar Iparművészeti Főiskola, Tanárképző Intézet, vizuális- és környezetkultúra szakos középiskolai tanári diploma
1982-1987 Magyar Iparművészeti Főiskola, Ötvös Tanszék, ötvösművész diploma
1974-1978 Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola, ötvös szak

Szakmai tapasztalat

1982 óta alkotó iparművészi, restaurátori tevékenysége jelenleg is folyamatos. A hagyományos ötvös technikák, domborított és cizellált reliefek készítése mellett portálokat, cégéreket, cégfeliratokat, címereket, világítótesteket, stb. tervez és kivitelez. Számos település számára kutatott fel, vagy tervezett és készített címert, érmet, plakettet vagy polgármesteri láncot. Munkássága alatt fontos szerepe van az egyházművészeti alkotások készítésének és a régi korok tárgyai megmentésének, a restaurálásának is.
2012- Nemzeti Tehetség Program, Oktatás Fejlesztő Intézet szakmai pályázatértékelője
2008- Részvétel a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet - „Szakmai és vizsgakövetelmények, központi programok, modultérkép gondozása, fejlesztése" programban. Szakmai képzési modulok kialakítása. • részvétel a Magyar Művészetoktatásért Országos Szakmai Szervezet munkájában - alapfokú művészetoktatás képző- és iparművészeti ága új cél-,feladat- és követelményrendszerének, struktúrájának kidolgozása, a 27/1998 (VI.18.) MKM rendelet szövegmódosításának előkészítése. • részvétel országos művészeti versenyek bírálóbizottságaiban, zsűrijeiben (Oktatási Hivatal felkérése)
2007- Lisznyai Utcai Általános Iskola igazgatója
2006-2012 A művészeti iskolákat minősítő Szakmai Minősítő Testület tagja, a Művészeti Szakközépiskolák Szövetségének delegáltja, képző- és iparművészeti szekció
2005- Nemzeti Szakképzési Intézet - Nemzeti Fejlesztési Terv Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Programja; „A szakképzés tartalmi, módszertani és szerkezeti fejlesztése: Új szakképzési szerkezet” projekt (ötvös szakképzés) - szakmai lektor
2003-2007 Lisznyai Utcai Általános Iskola igazgatóhelyettese
2001- kihelyezett tanítási gyakorlat szakvezetője - pedagógusképzés • osztályfőnök
1994- Lisznyai Utcai Általános Iskola, Rajz és vizuális kultúra tanár
1994- Budai Rajziskola - Alapfokú Művészeti Iskola és Szakgimnázium, szabadiskolai csoportok, táborok vezetése, szakközépiskolai osztályok - ötvös szakmai ismeretek tanítása, tanszakvezető alapfokú művészetoktatásban
1993-1995 Ferencvárosi alternatív iskola, tanár
1978-1982 Állami Pénzverő Ezüstáru-üzem, cizellőr

Önálló kiállítások

2000 IDŐK, FISE Galéria
1997 Iskolák-arcok (módszertani kiállítás a rajztanításról)
1995 Ericsson Galéria
1993 KEFE klub
1992 FISE Galéria
Mintegy 70 csoportos kiállításon vett részt alkotóművész pályája során.

Publikációk

2005 Fejezet a kisiskolás-kori vizuális nevelés fontosságáról az alapfokú művészetoktatás keretében - a Budai Rajziskola Alkotás utca című könyvében.
2001 Fejezet a 6-12 éves korosztály művészeti neveléséről (alkotó játékok anyagokkal, eszközökkel, technikákkal) - a Budai Rajziskola Kép/sor című könyvében.

Előadás

2008, 2009 és 2011 - Szakrális Művészetek Hete Kalocsán, téma: Az ötvös tárgyak készítésének technikái (az érseki kincstárban megtalálható műkincsek megismertetésén keresztül)