Bodó Bence Levente

1989, Szeged

Tanulmányok

2008-2012

Eötvös Lóránd Tudományegyetem, anglisztika, angol szakirány, magyar tanári diszciplináris minor - Anglisztia alapszakos bölcsész (B. A.)

2012-2014

Eötvös Lóránd Tudományegyetem, anglisztika, angol irodalom - Okleveles anglisztika szakos bölcsész (Kitüntetéses M. A.)
2015- Eötvös Lóránd Tudományegyetem, Középkori és koraújkori angol irodalom és kultúra doktori program (Ph. D.)

Oktatás

2014-           Budai Rajziskola - Alapfokú Művészeti Iskola és Szakgimnázium, angol szaknyelvi fejlesztés

Díjak

2008            Dugonics András Piarista Gimnázium, Tábi Tibor-díj idegen nyelvi kiválóságért
2014 Eötvös Lóránd Tudományegyetem, Angol-Amerikai Intézet, Anglisztika tanszék, Excellent Thesis Award

Nyelvtudás

Angol C2
Olasz B2
Latin A1
Kínai A1

Fordítások

Gary Taylor: Szöveg- és nemi kritika, Egy kényes hely a Tévedések vígjátékának szövegében in Gárdos Bálint, Kállay Géza, Vince Máté.
Shakespeare Tanulmányok a Strukturalizmus Után II. Eötvös Kiadó, Budapest, 2015.